V Chate pod Rysmi ako na morskej lodi

Číslo: 2010/87/9-10 Diskusia: 1 komentárov
Rubrika: Zažité v prírode Strana: 54
Autor: Róbert Verseghy
Autor fotiek: Róbert Verseghy

Keď som sa v správach dozvedel o rekonštrukcii Chaty pod Rysmi, chvíľu sa so mnou nič nedialo, akoby som si stál na vedení, avšak po týždni mi zaplo. Rýchlo som si zohnal kontakt na chatára Viktora Beránka a poslal som mu SMS, v ktorej som sa pýtal, či by sa v chate nenašla akákoľvek robota. Len za stravu a ubytovanie, jednoducho som sa na tom chcel osobne zúčastniť. Ani nie o týždeň mi chatár zavolal a ja som tŕpol, aby nepovedal nie. Nepovedal. V priebehu mesiaca sme si vymenili dvakrát dve SMS plus nejaké telefonáty a vec bola dohodnutá.

snimka1293a.jpg

Náhodné články...

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Malokarpatské vyznanie Juraj Červenka

V lesoch nad Antonstálom Juraj Červenka

Na Slepom vrchu Juraj Červenka

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

  • slavo | Predmet: Reakcia | 2010-10-03 18:06:54

    Celkovo je článok v poriadku, akurát mi nedá nezareagovať na podľa môjho názoru nevhodne vsunutú vetu, ohľadom postrehu autora, že pracoval na chate ako jediný Slovák, ak neráta robotníkov zo stavebnej firmy, ktorí sa vraj viac cítia "východniari ako Slováci" !
    Neviem čo tým chcel autor naznačiť, že vôbec takúto absurditu zahrnul do svojho príspevku. V prvom rade si myslím, že všetci sme Slováci, až potom sme východniari, západniari, záhoráci, kysučania, oravaci atď... Neviem čo za robotníci a z kadiaľ na chate pod Rysmi pracovali, neviem či to, že sa cítia viac východniari ako Slováci bol z ich strany žart, alebo sú trošku mimo (nechcem nikoho urážať), ale predsa ak mi niekto povie akúsi hlúposť, nezahrniem to do článku. Myslím že drvivá väčšina nás "východniarov" sú praví a hrdí Slováci tak isto ako aj autor. Tak načo verejne reagovať na vyslovenú hlúposť jadnotlivca alebo skupiny, ktorá možno chcela byť zaujimavá takýmto scestným vyhlásením. Ubezpečujem autora, že na chate bohužial nebol zo Slovákov sám. S pozdravom Slavomír Dudáš z Humenného (nie východniar, ale Slovák ! )

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk