Cez Slovensko jedný ťahom (2)

Číslo: 2006/83/7-8 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Potulky čitateľov Strana: 60
Autor: Juraj Škrtel
Autor fotiek: Juraj Škrtel

V predošlom čísle sme uverejnili zážitky letného putovania z najvýchodnejšieho miesta Slovenska na Kremenci, kde sa stretáva hranica Slovenska, Poľska a Ukrajiny, po slovensko-českú hranicu na Malom Javorníku. Naše rozprávanie doplníme postrehmi, zážitkami a cennými radami pre tých, ktorí by podobné putovanie chceli skúsiť na vlastnej koži.

Vo vnútrozemí som už sám mal najväčšie problémy s orientáciou za Kunešovom v Žiari, kde som za dažďa a veľmi zlej viditeľnosti dokonale zablúdil. Výsledkom asi deväťdesiatminútového blúdenia po mokrom lese bol posun v smere plánovanej trasy asi o jeden kilometer. GPS by mi bolo v tomto prípade veľmi pomohlo.

Pri plánovaní cesty som neuvažoval o nosení stanu. Pri podobných, hoci menších akciách predtým som sa bez stanu zaobišiel, avšak dlhodobé daždivé počasie pred cestou nás prinútilo zobrať si malý stan. Z 25 prenocovaní sme desaťkrát spali pod stanom či prístreškom a pätnásťkrát v horských chatách, penziónoch, na súkromí, v hoteloch, starej fare i kláštore.

Náhodné články...

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Neboli nájdené žiadne výsledky.
Neboli nájdené žiadne výsledky.

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk