Editoriál

Číslo: 2007/84/3-4 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Editoriál Strana: 3
Autor: Daniel Kollár
Autor fotiek: Zuzana Dzvoníková

Milí čitatelia!

Minulý rok sme v tomto čase v editoriáli napísali, že „...snehu sme si užili habadej a všetci milovníci zimných športov si určite prišli na svoje“. Naozaj, vlani sme mali záľahy snehu a tohoročná zima naň bola skúpa. Mne osobne to ani veľmi neprekážalo, pretože radšej „turistikujem“, ako lyžujem. Okrem toho u nás v Bratislave je sneh skôr problémom ako radosťou. Napriek tomu som si s kolegom a priateľom Petrom vo februári neodpustil zimnú turistiku v Západných Tatrách, a tak sme si tiež užili prekrásnu zimnú prírodu. 

Druhé tohtoročné číslo sme začali koncipovať hneď po troch januárových veľtrhoch. Mnohí z vás navštívili náš stánok v Brne, Bratislave alebo Košiciach a porozprávali sa s nami o Krásach Slovenska, ich novom dizajne a rubrikách. Nový vzhľad vychádza z bohatej histórie časopisu a modernejším spôsobom nadväzuje na predošlú grafickú úpravu. Doterajšie názory tých, s ktorými sme mali možnosť osobne sa porozprávať, a tých, ktorí nám napísali alebo zatelefonovali, sú dôkazom toho, že avizované grafické zmeny čitatelia väčšinou prijali pozitívne, hoci, samozrejme, niektorí si budú musieť na nové prvky chvíľu zvykať. Ale tak je to vždy s príchodom zmeny alebo niečoho nového. A ako si už určite všimli aj tí, ktorí videli novú knihu z dielne vydavateľstva DAJAMA – Drevené kostoly, snažili sme sa využiť niektoré grafické prvky tak, aby časopis korešpondoval s tematicky ladenými knihami o Slovensku. Len tento rok ich vyjde niekoľko – Ľudová architektúra, Ľudová kultúra, Mestské pamiatkové rezervácie, Národné parky, Najkrajšie vrchy, Najvyššie vrchy, Chránené stromy, atď. Chceli by sme, aby na časopise a knihách vznikajúcich v jednom vydavateľstve bol zrejmý spoločný rukopis.

Určite budeme mať príležitosť porozprávať sa nielen o tejto problematike, ale aj o iných zaujímavých veciach na viacerých podujatiach, ktoré nás čakajú v najbližších mesiacoch. V prvý májový víkend sa chystáme k západným susedom do Prahy na knižný veľtrh Svět knihy. V predvečer jeho otvorenia bude v Slovenskom inštitúte prezentácia „krás a Krás Slovenska“. Posledný májový víkend vás čo najsrdečnejšie pozývame na tradičné Stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska (s. 65). Veríme, že sa s tohoročným májom rozlúčime spolu s vami v Liptove.

Toto číslo sme venovali regiónu Kremnica a okolie, na ktorého návštevu a spoznávanie vás srdečne pozývame. Je jedno, či sa rozhodnete pre starobylú banskú Kremnicu, geografický stred Európy alebo ešte stihnete lyžiarsku túru v Kremnických vrchoch, určite neoľutujete. Prinášame aj viaceré tipy na výlety do ostatných kútov Slovenska či cyklistické túry po stopách Rákócziho, návštevu Bojnickej hradnej jaskyne alebo Vodnej veže v Bratislave. Nevynechali sme ani vaše turistické zážitky, ktoré nemusia byť vždy príjemné a o ktoré ste sa napriek tomu s nami podelili. Príbeh o neúspešnom prechode Nízkych Tatier nech je varovaním a mementom, že silu prírody netreba v nijakom prípade podceňovať, ak sa z nej chceme vrátiť živí, zdraví a plní najmä pozitívnych zážitkov.

Na záver už len jedna prosba. Ak chcete časopisu Krásy Slovenska pomôcť, venujte mu, prosím, 2% podiel zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roku 2006. Nezisková organizácia Geo-
info Slovakia je partnerom časopisu a jej činnosť je zameraná na podporu našich a vašich Krás. Prajem vám, aby ste mali aj v tomto roku veľa radosti z čítania, o čo sa budem snažiť spolu s celou redakciou.

 

Náhodné články...

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Neboli nájdené žiadne výsledky.

Lesnou históriou Daniel Kollár

K bradlovej kráse Daniel Kollár

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk