Editoriál

Číslo: 2007/84/11-12 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Editoriál Strana: 3
Autor: Daniel Kollár
Autor fotiek: Anton Trebuľa
Milí čitatelia!

Rok sa pomaly chýli ku koncu a je tu posledné číslo nášho ďalšieho (graficky inovovaného) ročníka vydávania časopisu Krásy Slovenska. Jeseň je už v druhej polovici a častuje nás čoraz daždivejšími a chladnejšími dňami, avšak aj tie majú svoje čaro. Len na to prísť! Dúfame, že vás potešíme novým číslom Krás Slovenska, ktoré čitateľov tentoraz zavedie do jedného z najkrajších miest našej krajiny – do Levoče a jej okolia. Nájdete tu mnohé zaujímavé prírodné zákutia, kultúrno-historické pamiatky či zabudnuté alebo dokonca záhadné miesta. O tom všetkom sme sa pokúsili niečo napísať a priblížiť vám to aj pomocou obrazového materiálu.

Jeseň je tradične aj časom jediného slovenského knižného veľtrhu Bibliotéka. Uskutoční sa od 8. do 11. novembra v areáli Výstavného a kongresového centra Incheba Expo v Bratislave (vstup je zdarma). Srdečne vás pozývame do stánku vydavateľstva DAJAMA, kde sa s vami radi stretneme a porozprávame. Prichystali sme zaujímavé sobotné popoludnie, v ktorého rámci budeme prezentovať novú knihu Najvyššie vrchy z pera popredného geografa, cestovateľa a publicistu Františka Keleho. Jeho autogramiáda sa uskutoční 10. novembra o 16.00 hod. v hale D. Veľmi nás poteší vaša účasť. V knižke z edície Prírodné Krásy Slovenska predstavujeme najvyššie vrchy všetkých slovenských pohorí, ktoré dosahujú nadmorskú výšku minimálne 1 000 m. A pretože sme výber zúžili na vrchy, na ktoré vedú turistické značkované chodníky, výsledný počet takto definovaných vrcholov dosiahol hodnotu 32. Samozrejme, že v publikácii takéhoto typu nemôže chýbať ani najvyšší vrch Slovenska – Gerlachovský štít. Hoci naň nevedie turisticky značkovaný chodník a možno sa naň dostať len v spoločnosti horského vodcu, zaradili sme ho do výberu, pretože najvyšší vrch v ňom jednoducho nemôže chýbať. Spolu s ním sme dosiahli magické číslo 33. Dúfame, že pri čítaní tejto knižky dostanete chuť na túru na niektorý zo slovenských velikánov.

Milovníkov histórie Tatier určite poteší nový titul Vysoké Tatry na starých pohľadniciach od renomovaného autora Ivana Bohuša ml. Prezentovať ju budeme na Horalfeste v Tatranskej Polianke 16. novembra o 17.00 hod. v Sanatóriu Dr. Guhra. Dúfame, že spolu s nami pri listovaní tejto knižky precítite krásne zákutia Tatier, z ktorých mnohé sú už nenávratne preč.

Keďže Nový rok už klope na dvere, premýšľame aj nad koncepciou budúcoročných čísiel časopisu. Priestor dostanú ďalšie zaujímavé regióny Slovenska, hoci zatiaľ nevieme, či bude pokračovať spolupráca so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Tak ako aj minulý rok vás chceme na záver roka opäť poprosiť o predplatenie časopisu na rok 2008 formou priložených poštových poukážok cez redakciu. Ak sa vám časopis páči, boli by sme veľmi radi, keby ste si ho predplatili cez redakciu, pretože tento spôsob je pre jeho existenciu najvýhodnejší. Vzhľadom na neistotu spolupráce so štátnymi inštitúciami sme nútení po troch rokoch zvýšiť cenu na 69 Sk. Opäť však zvýhodníme predplatiteľov, ktorí si časopis predplatia cez redakciu. Pre nich bude jedno číslo stáť len 59 Sk. Okrem toho si každý takýto predplatiteľ môže objednať ľubovoľné knihy z produkcie vydavateľstva DAJAMA so zľavou 40 %, bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny a môže získať bonus v podobe ďalších 16-stranových vkladaných príloh.

Predplatením cez redakciu a šírením tejto informácie medzi priateľmi a známymi veľmi pomôžete časopisu Krásy Slovenska na ceste za jeho ďalším skvalitnením a zachovaním pre ďalšie generácie!

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk