Editoriál

Číslo: 2008/85/1-2 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Editoriál Strana: 3
Autor: Daniel Kollár
Autor fotiek: Štefan Kordoš

Milí čitatelia!

Ten čas tak rýchlo letí! Začíname už piaty rok vydávania časopisu Krásy Slovenska, ktorý však začína písať už 85. ročník svojej histórie. Ako keby to bolo včera, keď sme vzrušení a plní očakávania pripravovali prvé číslo z našej dielne. Odvtedy sme sa veľa naučili a dúfame, že časopis sa nám podarilo dostať na úroveň, ktorá zodpovedá jeho bohatej histórii. Počas štyroch rokov vydávania časopisu sme sa snažili pokračovať v jeho obsahovom smerovaní a nadviazať na všetko pozitívne v jeho doterajšom vývoji. Minulý rok sme zmenili grafiku a máme pocit, že sme sa ňou ešte viac priblížili k historickým koreňom. Vaše prichádzajúce ohlasy naznačujú, že sme sa vydali správnou cestou. Budeme sa v nej snažiť pokračovať. Čaká nás síce, z môjho pohľadu, prelomový rok (naznačil som to už v minulom editoriáli), avšak sme pripravení všetko zvládnuť a priniesť vám nasledujúce čísla nielen v rozšírenej verzii, ale aj kvalitnejšie.

Koniec roka bol v redakcii ako obyčajne dosť hektický. Pre nás najmä v tom, že ešte nikdy sme vo vydavateľstve neprichystali na sklonku roka toľko noviniek ako teraz. Okrem tohto čísla Krás Slovenska vyšli publikácie Vysoké Tatry na starých pohľadniciach, Najvyššie vrchy, Najkrajšie mestá, Hrady – najkrajšie zrúcaniny a v týchto dňoch vychádza aj kniha Technické pamiatky. V novembri a decembri sme absolvovali knižný veľtrh Bibliotéka a niekoľko prezentácií. Spätná väzba od čitateľov nás presvedčila, že v náročnom nasadení a vytýčenom smerovaní treba pokračovať.
Nový rok je už za nami a my aj na základe vašich ohlasov pripravujeme isté zmeny v koncepcii ďalších čísiel časopisu. Aj v novom ročníku budeme pokračovať v predstavovaní zaujímavých regiónov Slovenska (stredné Pohronie, horný Zemplín, Podpoľanie, dolné Považie, Tekov a Bratislava). Častejšie však budeme uverejňovať články súvisiace s ochranou prírody a osvetou v tejto oblasti. V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre životné prostredie by sme veľmi radi časopis ešte viac „sprírodnili“.
Začiatok roka je tradične aj časom veľtrhov. Pozývame vás do stánku vydavateľstva DAJAMA na podujatí Slovakiatour 2008, ktoré sa uskutoční od 17. do 20. januára vo veľtržnom areáli Incheba v Bratislave, kde sa s vami radi stretneme a porozprávame. Ešte predtým sa predstavíme aj na veľtrhu Regiontour 2008 v Brne (od 10. do 13. januára), kde budeme prostredníctvom časopisu propagovať naše nádherné Slovensko u západných susedov. No a veľtržný začiatok roka ukončíme v Košiciach začiatkom februára (od 7. do 9. februára).
Aj do tohto čísla sme vložili poštové poukazy na predplatenie časopisu Krásy Slovenska na rok 2008 cez redakciu. Prosíme všetkých čitateľov, ktorým sa časopis páči a ktorí ho majú radi, aby si ho obstarávali formou predplatného cez redakciu. Týchto predplatiteľov ako každý rok zvýhodníme (pre nich bude jedno číslo stáť nie 69 Sk, ale len 59 Sk). Okrem toho dostanú darčeky v podobe špecializovaných príloh a 3D pohľadnice, budú zaradení do žrebovania o ďalšie hodnotné ceny a môžu si objednať ľubovoľné knihy z produkcie vydavateľstva DAJAMA so zľavou 40 %.
Ďalšou z možností ako pomôcť časopisu Krásy Slovenska je venovať mu dvojpercentný podiel zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roku 2007 na účet uvedený na piatej strane. Účet patrí neziskovej organizácii Geoinfo Slovakia, ktorá je partnerom časopisu a jej činnosť je zameraná na podporu našich a vašich Krás. Všetky takto vyzbierané prostriedky budú použité len na rozvoj časopisu a jeho ďalšie napredovanie.
Na záver dovoľte zaželať vám veľa zážitkov zo zimných potuliek v našej čarokrásnej prírode a šťastné vykročenie do nového roku 2008. 

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk