Editoriál

Číslo: 2008/85/3-4 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Editoriál Strana: 3
Autor: Daniel Kollár
Autor fotiek: Richard Zimányi
Milí čitatelia!

Aj táto zima bola skúpa na sneh (aspoň u nás, na západnom Slovensku), avšak mnohým peším turistom to ani veľmi neprekážalo. Januárová alebo februárová turistika má aj bez snehu svoje čaro a bola nádherná. Dokonca v posledný januárový víkend na Devínskej Kobyle spod zeme vykúkali snežienky a počasie bolo takmer jarné. Na záberoch, ktoré ste poslali v rámci fotografickej súťaže do redakcie, však prekrásna zimná príroda nechýbala, a tak keď sme si snehu neužili v realite, aspoň sa ním kocháme na fotografiách a obrazovkách počítača.

Druhé tohtoročné číslo vznikalo počas a medzi tromi veľtrhmi cestovného ruchu v Brne, Bratislave a Košiciach. S mnohými z vás sme debatovali o Krásach Slovenska, novej väzbe a niektorých nových rubrikách. Vaše reakcie nás utvrdzujú v tom, že cesta, po ktorej kráčame, je správna a že časopis sa dizajnom a obsahom vymyká z bežného rámca iných printových médií. A o to nám ide. Nadväzovať na bohatú históriu a moderným spôsobom časopis prispôsobiť dnešku. Zároveň sa snažíme používať určité grafické prvky tak, aby korešpondoval s tematicky ladenými publikáciami o Slovensku, z ktorých mnohé už poznáte (z edície Kultúrne Krásy Slovenska sú to Drevené kostoly, Hrady, Najkrajšie mestá a Technické pamiatky a z edície Prírodné Krásy Slovenska Najkrajšie vrchy a Najvyššie vrchy). Ohlasy sú pozitívne, a tak budeme v tomto trende pokračovať. V jednej i druhej edícii máme rozpracovaných viacero titulov, z ktorých ako prvá vyjde už o pár dní kniha o najkrajších kamenných výtvoroch Slovenska. Ďalšie, ktoré pripravujeme, sú malým tajomstvom, avšak radi vám na jeseň predstavíme niektoré z nich.

Opäť určite budeme mať príležitosť porozprávať sa nielen o časopise, ale aj o knižkách na viacerých podujatiach, ktoré nás čakajú v najbližších mesiacoch. V marci – mesiaci knihy, prídeme s Krásami Slovenska na ďalší ročník Libriády – Knižného salónu 2008 v Trnave. Uskutoční sa 27. a 28. marca v Mestskej športovej hale a súčasťou stretnutia priateľov kníh bude sprievodné podujatie, v ktorom sa hneď v prvý deň o 15.00 hod. porozprávame na príklade Trnavy o problematike starých pohľadníc. Už v predstihu vás pozývame aj na posledný aprílový víkend do Prahy na knižný veľtrh Svět knihy. Okrem toho vám už teraz avizujeme tradičné májové Stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Bude v sobotu 24. mája o 11.00 hod. na Volovci nad Rožňavou (prvé informácie nájdete už v tomto čísle).

Na záver už len jedna prosba. Ak chcete pomôcť časopisu Krásy Slovenska, venujte mu, prosím, 2% podiel zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roku 2007 spôsobom uvedeným na piatej strane. Nezisková organizácia Geoinfo Slovakia je partnerom časopisu a jej činnosť je zameraná na podporu našich a vašich Krás. Dúfam, že aj v tomto roku budete mať veľa radosti z čítania, o čo sa budem snažiť spolu s celou redakciou.

 

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk